فروشگاه جانبی


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید
بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس
بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان

🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی

🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی

🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری

🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی

🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس

یادگیری را شروع کنید …
 

دانلود اپلیکیشن آفرینک
آفرینک بهترین کارتون ها و داستان ها را برای بچه ها و نوجوانان دارد. بهترین کارتون های آموزشی، شخصیت های محبوب مانند کلاه قرمزی، خاله ستاره و بسیاری دیگر از شخصیت های ایرانی و بین المللی در این اپلیکیشن حضور دارند.

دانلود رایگان آفرینک

دانلود بازی نبرد اساطیر

بازی نبرد اساطیر

آییی نفسس کشششش به کمک قهرمانان پارسی از قلعه خود دفاع کنید و قلعه حریف را نابود سازید! نبرد اساطیر اولین بازی استراتژیک ایرانی دارای واقعیت افزوده (مانند پوکمون گو) است که در آن میتوانید با سایر بازیکنان در سرتاسر جهان مبارزه کنید و قدرت و استراتژی خود را به نمایش بگذارید.

دانلود رایگان بازی

Battery Calibration v1.3 کالیبراسیون نیازمند به انجام بعد از فلش زدن یک رام (ROM) جدید است، اما شما می توانید در هر زمان که فکر می کنید باتری شما از حالت کالیبره خارج شده است، کالیبره کنید. این برنامه این کار را با حذف فایل سیستم batterystats.bin انجام می دهد. خیلی زود سیستم عامل یک فایل batterystats تمیز جدید ایجاد می کند، در نتیجه هر گونه اطلاعات جعلی از ROM قبلی حذف می شود.
این پیشنهاد می شود، اما ضروری نیست؛ پس از کالیبراسیون اجازه دهید باتری دستگاه کاملا تخلیه شود، سپس بدون استراحت تا 100% شارژ کنید.

این نرم افزار وضعیت باتری واقعی شما را نشان می دهد، و تنها به شما اجازه می دهد تا کالیبراسیون (یعنی حذف فایل) را هنگامی که به طور کامل شارژ است شروع کنید.
ولتاژ سنج می تواند مفید باشد. شارژ کامل حدود 4200mV است.
یک گزینه برای بوق زدن هنگام رسیدن به 100٪ وجود دارد بنابراین لازم نیست که به دنبال تغییرات شارژ را پیگیری کنید.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران تلفن های همراه هوشمند با آن مواجه اند، شارژ باتری و تخلیه زود هنگام آن است. چنانچه مدتی از خریدن دستگاه هوشمندتان می گذرد و حس می کنید بازدهی عملکرد باتری و مدت زمان نگهداری شارژ آن کاهش یافته، زمان آن رسیده است که باتری دستگاه را کالیبره کنید.

بررسی سلامت باتری

هنگامی که شارژ باتری به سرعت تخلیه می شود و به عبارت دیگر، دستگاه شما مدت زمان بسیار کمی روشن می ماند، پیش از فکر کردن به عملیات کالیبره باید از سلامت باتری مطمئن شوید. چنانچه باتری دستگاه شما از نظر سخت افزاری دچار اشکال باشد، مطمئنا روش های نرم افزاری نمی تواند مشکل را رفع کند و کالیبره کردن بی معناست. بنابراین پیش از هر چیز اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است، آن را جدا و ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. در بسیاری موارد خرابی باتری با مشکلات ظاهری اعم از برآمدگی و تورم، سوراخ شدن یا نشتی همراه است.

ممکن است باتری برخی دستگاه ها به راحتی قابل جدا شدن نباشد، اما چنانچه باتری در این دستگاه ها خراب شده باشد، با کمی دقت می توانید تغییرات ظاهری در بدنه دستگاه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ممکن است باد کردن باتری موجب شود تا صفحه جلو و پشت دستگاه شما از همدیگر جدا شوند. همچنین با قرار دادن دستگاه روی یک سطح صاف و مشاهده میزان تراز بودن آن می توانید تغییرات ظاهری را که بر اثر خرابی باتری رخ می دهد، مشاهده کنید. در صورتی که مشکلات ظاهری روی باتری دیده نمی شود و حدس می زنید باتری از نظر سخت افزاری مشکلی ندارد، می توانید از روش کالیبره کردن کمک بگیرید؛ اما چنانچه مشکل باتری سخت افزاری است پیشنهاد می کنیم آن را به مراکز و نمایندگی های مجاز برند مورد نظر ببرید و باتری جایگزین برای دستگاه خود تهیه کنید.

نکته: در صورتی که باتری دستگاه شما شارژ نمی شود ممکن است مشکل در شارژر یا درگاه شارژ دستگاه باشد. گاهی برخی کاربران پس از به روزرسانی سیستم عامل دستگاه خود با مشکل شارژدهی باتری مواجه می شوند که این مشکل با پاکسازی پارتیشن کش رفع می شود. (روش انجام این کار با جستجویی ساده در گوگل قابل مشاهده است)

کالیبراسیون در اندروید

سیستم عامل اندروید از قابلیتی ساده برای نمایش وضعیت باتری برخوردار است. به کمک این قابلیت ظرفیت باتری در حالت تخلیه کامل و شارژ کامل ثبت می شود و این ظرفیت با توجه به مصرف شارژ تغییر می کند. گاهی اطلاعات ثبت شده از میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید به هم می ریزد و نمایش وضعیت باتری با مشکل مواجه می شود. در این شرایط اعدادی که نشان داده می شود واقعی نیست و به عنوان مثال ممکن است پیش از آن که شارژ باتری دستگاه شما به صفر نزدیک شود، دستگاه به دلیل نداشتن شارژ کافی خاموش شود.

کالیبره کردن باتری در سیستم عامل اندروید، به معنای اصلاح این مشکل و مرتب سازی مجدد اطلاعاتی است که سیستم عامل از باتری دستگاه شما در اختیار دارد. توجه داشته باشید شما نمی توانید باتری دستگاه را کالیبره کنید؛ زیرا باتری از یک سلول ساخته شده که عملیات ذخیره سازی انرژی و تخلیه آن را انجام می دهد. منظور از کالیبره کردن باتری ترمیم اطلاعاتی است که سیستم عامل دستگاه هوشمند شما از وضعیت باتری در اختیار دارد تا ضمن شارژ کامل باتری، هنگام تخلیه نیز اطلاعاتی صحیح برای شما نمایش داده شود.

باتری های بدون هوش و حافظه

متاسفانه باتری های لیتیوم یون که در دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، بر خلاف این دستگاه ها از هیچ حافظه و هوشی برخوردار نیست و به همین علت خود باتری به تنهایی نمی تواند اطلاعاتی را در اختیار سیستم عامل و دستگاه هوشمند شما قرار دهد. سیستم عامل اندروید به کمک فایلی با نام batterystats.bin هر بار که باتری دستگاه شما بیش از 80 درصد شارژ می شود، عملیات ریست روی ظرفیت باتری را اجرا می کند و هنگامی که باتری دستگاه به شارژر متصل نیست و به وسیله برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، میزان مصرف را به ثبت می رساند و باقیمانده ظرفیت را به شما نشان می دهد. کالیبراسیون باتری در اندروید نیز با این فایل سر و کار دارد، زیرا نتیجه محاسبات اشتباه از طریق این فایل، نشان دهنده ظرفیت باقیمانده به شما خواهد بود.

اگر ظرفیت باتری دستگاه شما با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه صفر می شود یا بدون اتصال دستگاه به شارژر، نشانگر شارژ باتری فعال و مراحل افزایش ظرفیت را نشان می دهد، اطلاعات ثبت شده از باتری نیازمند کالیبراسیون است که انجام این عملیات در دستگاه های روت شده و روت نشده به روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، امکان پذیر است.

کالیبراسیون در روت نشده ها

سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض دسترسی به فایل های سیستمی را برای شما محدود می کند و گذر از این محدودیت را روت کردن می نامند. چنانچه دستگاه شما روت نشده است (اگر این کار را انجام نداده باشید مطمئنا دستگاه روت نشده) می توانید با طی مراحل زیر عملیات کالیبره کردن باتری را اجرا کنید:

1- از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه خاموش شود.

2- پس از چند دقیقه دوباره دستگاه را روشن و صبر کنید تا باز هم خود به خود خاموش شود.

3- دستگاه را به شارژر متصل کرده و بدون آن که دستگاه را روشن کنید منتظر بمانید تا نشانگر ال ای دی یا تصویر روی نمایشگر، شارژ 100 درصدی را به شما نشان دهد.

4- دستگاه را از شارژر جدا کنید.

5- دستگاه را روشن کنید. به احتمال زیاد در این مرحله میزان ظرفیت نمایش داده شده برابر با 100 نخواهد بود. در همین حالت که دستگاه روشن است شارژر را به آن متصل کنید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

6- شارژر را از دستگاه جدا و دستگاه خود را ری استارت کنید. در صورتی که پس از ری استارت شدن ظرفیت باتری عدد 100 را نشان ندهد، دوباره شارژر را به دستگاه متصل کنید و منتظر بمانید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

7- مراحل 5 و 6 را تا زمانی که پس از ری استارت شدن دستگاه و متصل نبودن شارژر به آن، میزان ظرفیت برابر با 100 درصد باشد تکرار کنید.

8- حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید شارژ آن به طور معمول تخلیه شود و به صفر درصد برسد. منتظر بمانید دستگاه خود به خود خاموش شود.

9- بدون آن که دستگاه را روشن کنید آن را به شارژر متصل و یک بار به طور کامل آن را شارژ کنید. اکنون اطلاعات محاسبه میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید دستگاه شما ریست شده و کالیبراسیون با موفقیت به پایان رسیده است.

نکته: در بیشتر موارد، اجرای این عملیات در بازه های زمانی سه ماه یکبار توصیه می شود و چنانچه دستگاه شما نیازمند کالیبراسیون بیشتر در این بازه زمانی باشد، باتری یا سیستم عامل دستگاه با مشکل جدی مواجه است.

کالیبراسیون در روت شده ها

مراحل کالیبراسیون در دستگاه های روت شده با انجام این کار در دستگاه های روت نشده تقریبا مشابه است. برای انجام این کار باید مراحل 1 تا 7 مربوط به دستگاه های روت نشده را تکرار کنید و در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اپلیکیشن Battery Calibration را دانلود کرده، پیش از اجرای آن مطمئن شوید ظرفیت شارژ باتری 100 درصد است.

2- به سرعت نرم افزار را اجرا کنید و روی Battery Calibration فشار دهید.

3- پس از کالیبره شدن باتری، از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه به طور خودکار خاموش شود.

4- دستگاه را به شارژر وصل کرده، بدون آن که آن را روشن کنید منتظر بمانید تا عملیات شارژ 100 درصد تکمیل شود.

5- مراحل کار به اتمام رسیده است. می توانید پس از جدا کردن شارژر از دستگاه از آن استفاده کنید.

جلوگیری از تخلیه شارژ کامل

تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بیش از حد آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی به باتری، پس از اتمام ظرفیت شارژ ایمن (شارژ کمتر از 100 درصد)، عملیات شارژ به طور خودکار قطع و پیش از تخلیه کامل ظرفیت نیز دستگاه شما خاموش می شود. عملیات کالیبراسیون موجب تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بسیار کامل آن (شارژ 100 درصد) می شود و به همین دلیل اجرای عملیات کالیبراسیون و تکرار آن در بازه زمانی کوتاه مدت به باتری دستگاه شما آسیب می رساند.

تصاویر

تغییرات آخرین نسخه

In this version you can tell us how should we improve our app! See you in version 2.0! :)
کانال تلگرام اندروید گذر

لینک های دانلود

دانلود با QR Code

 • دانلود فایل نصب معمولی

راهنمای نصب

 • برای حذف لایسنس برنامه ها (در صورت نیاز) از Lucky Patcher استفاده کنید.
 • احتمال کار نکردن نسخه قدیمی مود شده بازی ها وجود دارد.
 • برای باز کردن فایل های فشرده Zip و RAR از برنامه ZArchiver یا برنامه های مشابه استفاده کنید.

توجه :

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می توانید با همکاران ما در "موبایل کمک" تماس حاصل نمایید.
تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)
تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (11 دیدگاه)

ایوب در 19 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

با سلام من باطری گوشیم وقتی شارژ میشه 100 درصدهای وقتی از شارژ میکشم میشه 96 97 95 با این دوستون درست میشه ؟گوشیم روت نشده از این نرم افزار میشه استفاده کرد ممنون میشم به ایمیل جوابتان بفرستین

اصغر در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

فقط باید گوشی ما روت باشه تا از این برنامه استفاده کرد ؟

محمدرضا (مدیر) در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

توضیحات رو بخونید متوجه میشید اصغر عزیز

محمداحمدپور در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

من گوشیم وقتی شارش میکنم عدد 100 رو نشون میده اما بعداز یکی دو دقیقه میشه عدد 92 به نظر شما من باید باطریم رو کالیبره کنم؟؟؟
گوشیم نوت چهار و شش هفت ماهی است خریدم
و ایا بعداز کالیبره اون نرم افزار که عرض کرده بودین رو تصب کنم ؟؟؟مفیده؟؟؟
اسیبی به گوشیم واردنمیکنه ؟؟

محمدرضا (مدیر) در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

سلام محمد جان. شما طبق روش گفته شده عمل کنید بعد از کایبراسون اگر باز هم مشکل داشتید مشکل باید از باتری باشه.

Mehdi.alamto در 29 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام من طبق آموزش رفتم بعد این که تو برنامه دکمه کالیبر رو زدم این پیغام اومد
calibration succeed.calibrated battery by 9%
کسی میتونه بگه یعنی چی؟؟ممنون از همه

محمدرضا (مدیر) در 30 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام مهدی جان. کالیبراسیون با موفقیت انجام شد. باتری 9% کالیبره شد.

کیوان در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام
گوشیمو فلش زدم رام رسمی بود روت نداشت
اگه الان روت کنم و از نرم افزار استفاده کنم مشکلی نداره یا همون روش اول رو استفاده کنم؟

محمدرضا (مدیر) در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام. اگه فقط برای همین کار میخواید روت کنید توصیه نمی کنیم. اما اگه گارانتیش تموم شده میتونید روت هم کنید.

فاروق عباسی در 6 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. ببخشد دوستان بعد از کالیبره کردن تنظیم کارخانه .فلش یا حذف برنامه های حافظه صورت میگیره.ممنون میشم خیلی زود اطلاع بدید..

محمدرضا (مدیر) در 7 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. این برنامه هیچ برنامه ای رو از بین نمی بره فقط باتری رو کالیبره میکنه.


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید
بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس
بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان

🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی

🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی

🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری

🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی

🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس

یادگیری را شروع کنید …
 

دانلود اپلیکیشن آفرینک
آفرینک بهترین کارتون ها و داستان ها را برای بچه ها و نوجوانان دارد. بهترین کارتون های آموزشی، شخصیت های محبوب مانند کلاه قرمزی، خاله ستاره و بسیاری دیگر از شخصیت های ایرانی و بین المللی در این اپلیکیشن حضور دارند.

دانلود رایگان آفرینک

دانلود بازی نبرد اساطیر

بازی نبرد اساطیر

آییی نفسس کشششش به کمک قهرمانان پارسی از قلعه خود دفاع کنید و قلعه حریف را نابود سازید! نبرد اساطیر اولین بازی استراتژیک ایرانی دارای واقعیت افزوده (مانند پوکمون گو) است که در آن میتوانید با سایر بازیکنان در سرتاسر جهان مبارزه کنید و قدرت و استراتژی خود را به نمایش بگذارید.

دانلود رایگان بازی

Battery Calibration v1.3 کالیبراسیون نیازمند به انجام بعد از فلش زدن یک رام (ROM) جدید است، اما شما می توانید در هر زمان که فکر می کنید باتری شما از حالت کالیبره خارج شده است، کالیبره کنید. این برنامه این کار را با حذف فایل سیستم batterystats.bin انجام می دهد. خیلی زود سیستم عامل یک فایل batterystats تمیز جدید ایجاد می کند، در نتیجه هر گونه اطلاعات جعلی از ROM قبلی حذف می شود.
این پیشنهاد می شود، اما ضروری نیست؛ پس از کالیبراسیون اجازه دهید باتری دستگاه کاملا تخلیه شود، سپس بدون استراحت تا 100% شارژ کنید.

این نرم افزار وضعیت باتری واقعی شما را نشان می دهد، و تنها به شما اجازه می دهد تا کالیبراسیون (یعنی حذف فایل) را هنگامی که به طور کامل شارژ است شروع کنید.
ولتاژ سنج می تواند مفید باشد. شارژ کامل حدود 4200mV است.
یک گزینه برای بوق زدن هنگام رسیدن به 100٪ وجود دارد بنابراین لازم نیست که به دنبال تغییرات شارژ را پیگیری کنید.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران تلفن های همراه هوشمند با آن مواجه اند، شارژ باتری و تخلیه زود هنگام آن است. چنانچه مدتی از خریدن دستگاه هوشمندتان می گذرد و حس می کنید بازدهی عملکرد باتری و مدت زمان نگهداری شارژ آن کاهش یافته، زمان آن رسیده است که باتری دستگاه را کالیبره کنید.

بررسی سلامت باتری

هنگامی که شارژ باتری به سرعت تخلیه می شود و به عبارت دیگر، دستگاه شما مدت زمان بسیار کمی روشن می ماند، پیش از فکر کردن به عملیات کالیبره باید از سلامت باتری مطمئن شوید. چنانچه باتری دستگاه شما از نظر سخت افزاری دچار اشکال باشد، مطمئنا روش های نرم افزاری نمی تواند مشکل را رفع کند و کالیبره کردن بی معناست. بنابراین پیش از هر چیز اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است، آن را جدا و ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. در بسیاری موارد خرابی باتری با مشکلات ظاهری اعم از برآمدگی و تورم، سوراخ شدن یا نشتی همراه است.

ممکن است باتری برخی دستگاه ها به راحتی قابل جدا شدن نباشد، اما چنانچه باتری در این دستگاه ها خراب شده باشد، با کمی دقت می توانید تغییرات ظاهری در بدنه دستگاه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ممکن است باد کردن باتری موجب شود تا صفحه جلو و پشت دستگاه شما از همدیگر جدا شوند. همچنین با قرار دادن دستگاه روی یک سطح صاف و مشاهده میزان تراز بودن آن می توانید تغییرات ظاهری را که بر اثر خرابی باتری رخ می دهد، مشاهده کنید. در صورتی که مشکلات ظاهری روی باتری دیده نمی شود و حدس می زنید باتری از نظر سخت افزاری مشکلی ندارد، می توانید از روش کالیبره کردن کمک بگیرید؛ اما چنانچه مشکل باتری سخت افزاری است پیشنهاد می کنیم آن را به مراکز و نمایندگی های مجاز برند مورد نظر ببرید و باتری جایگزین برای دستگاه خود تهیه کنید.

نکته: در صورتی که باتری دستگاه شما شارژ نمی شود ممکن است مشکل در شارژر یا درگاه شارژ دستگاه باشد. گاهی برخی کاربران پس از به روزرسانی سیستم عامل دستگاه خود با مشکل شارژدهی باتری مواجه می شوند که این مشکل با پاکسازی پارتیشن کش رفع می شود. (روش انجام این کار با جستجویی ساده در گوگل قابل مشاهده است)

کالیبراسیون در اندروید

سیستم عامل اندروید از قابلیتی ساده برای نمایش وضعیت باتری برخوردار است. به کمک این قابلیت ظرفیت باتری در حالت تخلیه کامل و شارژ کامل ثبت می شود و این ظرفیت با توجه به مصرف شارژ تغییر می کند. گاهی اطلاعات ثبت شده از میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید به هم می ریزد و نمایش وضعیت باتری با مشکل مواجه می شود. در این شرایط اعدادی که نشان داده می شود واقعی نیست و به عنوان مثال ممکن است پیش از آن که شارژ باتری دستگاه شما به صفر نزدیک شود، دستگاه به دلیل نداشتن شارژ کافی خاموش شود.

کالیبره کردن باتری در سیستم عامل اندروید، به معنای اصلاح این مشکل و مرتب سازی مجدد اطلاعاتی است که سیستم عامل از باتری دستگاه شما در اختیار دارد. توجه داشته باشید شما نمی توانید باتری دستگاه را کالیبره کنید؛ زیرا باتری از یک سلول ساخته شده که عملیات ذخیره سازی انرژی و تخلیه آن را انجام می دهد. منظور از کالیبره کردن باتری ترمیم اطلاعاتی است که سیستم عامل دستگاه هوشمند شما از وضعیت باتری در اختیار دارد تا ضمن شارژ کامل باتری، هنگام تخلیه نیز اطلاعاتی صحیح برای شما نمایش داده شود.

باتری های بدون هوش و حافظه

متاسفانه باتری های لیتیوم یون که در دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، بر خلاف این دستگاه ها از هیچ حافظه و هوشی برخوردار نیست و به همین علت خود باتری به تنهایی نمی تواند اطلاعاتی را در اختیار سیستم عامل و دستگاه هوشمند شما قرار دهد. سیستم عامل اندروید به کمک فایلی با نام batterystats.bin هر بار که باتری دستگاه شما بیش از 80 درصد شارژ می شود، عملیات ریست روی ظرفیت باتری را اجرا می کند و هنگامی که باتری دستگاه به شارژر متصل نیست و به وسیله برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، میزان مصرف را به ثبت می رساند و باقیمانده ظرفیت را به شما نشان می دهد. کالیبراسیون باتری در اندروید نیز با این فایل سر و کار دارد، زیرا نتیجه محاسبات اشتباه از طریق این فایل، نشان دهنده ظرفیت باقیمانده به شما خواهد بود.

اگر ظرفیت باتری دستگاه شما با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه صفر می شود یا بدون اتصال دستگاه به شارژر، نشانگر شارژ باتری فعال و مراحل افزایش ظرفیت را نشان می دهد، اطلاعات ثبت شده از باتری نیازمند کالیبراسیون است که انجام این عملیات در دستگاه های روت شده و روت نشده به روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، امکان پذیر است.

کالیبراسیون در روت نشده ها

سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض دسترسی به فایل های سیستمی را برای شما محدود می کند و گذر از این محدودیت را روت کردن می نامند. چنانچه دستگاه شما روت نشده است (اگر این کار را انجام نداده باشید مطمئنا دستگاه روت نشده) می توانید با طی مراحل زیر عملیات کالیبره کردن باتری را اجرا کنید:

1- از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه خاموش شود.

2- پس از چند دقیقه دوباره دستگاه را روشن و صبر کنید تا باز هم خود به خود خاموش شود.

3- دستگاه را به شارژر متصل کرده و بدون آن که دستگاه را روشن کنید منتظر بمانید تا نشانگر ال ای دی یا تصویر روی نمایشگر، شارژ 100 درصدی را به شما نشان دهد.

4- دستگاه را از شارژر جدا کنید.

5- دستگاه را روشن کنید. به احتمال زیاد در این مرحله میزان ظرفیت نمایش داده شده برابر با 100 نخواهد بود. در همین حالت که دستگاه روشن است شارژر را به آن متصل کنید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

6- شارژر را از دستگاه جدا و دستگاه خود را ری استارت کنید. در صورتی که پس از ری استارت شدن ظرفیت باتری عدد 100 را نشان ندهد، دوباره شارژر را به دستگاه متصل کنید و منتظر بمانید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

7- مراحل 5 و 6 را تا زمانی که پس از ری استارت شدن دستگاه و متصل نبودن شارژر به آن، میزان ظرفیت برابر با 100 درصد باشد تکرار کنید.

8- حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید شارژ آن به طور معمول تخلیه شود و به صفر درصد برسد. منتظر بمانید دستگاه خود به خود خاموش شود.

9- بدون آن که دستگاه را روشن کنید آن را به شارژر متصل و یک بار به طور کامل آن را شارژ کنید. اکنون اطلاعات محاسبه میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید دستگاه شما ریست شده و کالیبراسیون با موفقیت به پایان رسیده است.

نکته: در بیشتر موارد، اجرای این عملیات در بازه های زمانی سه ماه یکبار توصیه می شود و چنانچه دستگاه شما نیازمند کالیبراسیون بیشتر در این بازه زمانی باشد، باتری یا سیستم عامل دستگاه با مشکل جدی مواجه است.

کالیبراسیون در روت شده ها

مراحل کالیبراسیون در دستگاه های روت شده با انجام این کار در دستگاه های روت نشده تقریبا مشابه است. برای انجام این کار باید مراحل 1 تا 7 مربوط به دستگاه های روت نشده را تکرار کنید و در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اپلیکیشن Battery Calibration را دانلود کرده، پیش از اجرای آن مطمئن شوید ظرفیت شارژ باتری 100 درصد است.

2- به سرعت نرم افزار را اجرا کنید و روی Battery Calibration فشار دهید.

3- پس از کالیبره شدن باتری، از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه به طور خودکار خاموش شود.

4- دستگاه را به شارژر وصل کرده، بدون آن که آن را روشن کنید منتظر بمانید تا عملیات شارژ 100 درصد تکمیل شود.

5- مراحل کار به اتمام رسیده است. می توانید پس از جدا کردن شارژر از دستگاه از آن استفاده کنید.

جلوگیری از تخلیه شارژ کامل

تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بیش از حد آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی به باتری، پس از اتمام ظرفیت شارژ ایمن (شارژ کمتر از 100 درصد)، عملیات شارژ به طور خودکار قطع و پیش از تخلیه کامل ظرفیت نیز دستگاه شما خاموش می شود. عملیات کالیبراسیون موجب تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بسیار کامل آن (شارژ 100 درصد) می شود و به همین دلیل اجرای عملیات کالیبراسیون و تکرار آن در بازه زمانی کوتاه مدت به باتری دستگاه شما آسیب می رساند.

تصاویر

تغییرات آخرین نسخه

In this version you can tell us how should we improve our app! See you in version 2.0! :)
کانال تلگرام اندروید گذر

لینک های دانلود

دانلود با QR Code

 • دانلود فایل نصب معمولی

راهنمای نصب

 • برای حذف لایسنس برنامه ها (در صورت نیاز) از Lucky Patcher استفاده کنید.
 • احتمال کار نکردن نسخه قدیمی مود شده بازی ها وجود دارد.
 • برای باز کردن فایل های فشرده Zip و RAR از برنامه ZArchiver یا برنامه های مشابه استفاده کنید.

توجه :

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می توانید با همکاران ما در "موبایل کمک" تماس حاصل نمایید.
تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)
تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (11 دیدگاه)

ایوب در 19 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

با سلام من باطری گوشیم وقتی شارژ میشه 100 درصدهای وقتی از شارژ میکشم میشه 96 97 95 با این دوستون درست میشه ؟گوشیم روت نشده از این نرم افزار میشه استفاده کرد ممنون میشم به ایمیل جوابتان بفرستین

اصغر در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

فقط باید گوشی ما روت باشه تا از این برنامه استفاده کرد ؟

محمدرضا (مدیر) در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

توضیحات رو بخونید متوجه میشید اصغر عزیز

محمداحمدپور در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

من گوشیم وقتی شارش میکنم عدد 100 رو نشون میده اما بعداز یکی دو دقیقه میشه عدد 92 به نظر شما من باید باطریم رو کالیبره کنم؟؟؟
گوشیم نوت چهار و شش هفت ماهی است خریدم
و ایا بعداز کالیبره اون نرم افزار که عرض کرده بودین رو تصب کنم ؟؟؟مفیده؟؟؟
اسیبی به گوشیم واردنمیکنه ؟؟

محمدرضا (مدیر) در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

سلام محمد جان. شما طبق روش گفته شده عمل کنید بعد از کایبراسون اگر باز هم مشکل داشتید مشکل باید از باتری باشه.

Mehdi.alamto در 29 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام من طبق آموزش رفتم بعد این که تو برنامه دکمه کالیبر رو زدم این پیغام اومد
calibration succeed.calibrated battery by 9%
کسی میتونه بگه یعنی چی؟؟ممنون از همه

محمدرضا (مدیر) در 30 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام مهدی جان. کالیبراسیون با موفقیت انجام شد. باتری 9% کالیبره شد.

کیوان در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام
گوشیمو فلش زدم رام رسمی بود روت نداشت
اگه الان روت کنم و از نرم افزار استفاده کنم مشکلی نداره یا همون روش اول رو استفاده کنم؟

محمدرضا (مدیر) در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام. اگه فقط برای همین کار میخواید روت کنید توصیه نمی کنیم. اما اگه گارانتیش تموم شده میتونید روت هم کنید.

فاروق عباسی در 6 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. ببخشد دوستان بعد از کالیبره کردن تنظیم کارخانه .فلش یا حذف برنامه های حافظه صورت میگیره.ممنون میشم خیلی زود اطلاع بدید..

محمدرضا (مدیر) در 7 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. این برنامه هیچ برنامه ای رو از بین نمی بره فقط باتری رو کالیبره میکنه.


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید
بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس
بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان

🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی

🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی

🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری

🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی

🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس

یادگیری را شروع کنید …
 

دانلود اپلیکیشن آفرینک
آفرینک بهترین کارتون ها و داستان ها را برای بچه ها و نوجوانان دارد. بهترین کارتون های آموزشی، شخصیت های محبوب مانند کلاه قرمزی، خاله ستاره و بسیاری دیگر از شخصیت های ایرانی و بین المللی در این اپلیکیشن حضور دارند.

دانلود رایگان آفرینک

دانلود بازی نبرد اساطیر

بازی نبرد اساطیر

آییی نفسس کشششش به کمک قهرمانان پارسی از قلعه خود دفاع کنید و قلعه حریف را نابود سازید! نبرد اساطیر اولین بازی استراتژیک ایرانی دارای واقعیت افزوده (مانند پوکمون گو) است که در آن میتوانید با سایر بازیکنان در سرتاسر جهان مبارزه کنید و قدرت و استراتژی خود را به نمایش بگذارید.

دانلود رایگان بازی

Battery Calibration v1.3 کالیبراسیون نیازمند به انجام بعد از فلش زدن یک رام (ROM) جدید است، اما شما می توانید در هر زمان که فکر می کنید باتری شما از حالت کالیبره خارج شده است، کالیبره کنید. این برنامه این کار را با حذف فایل سیستم batterystats.bin انجام می دهد. خیلی زود سیستم عامل یک فایل batterystats تمیز جدید ایجاد می کند، در نتیجه هر گونه اطلاعات جعلی از ROM قبلی حذف می شود.
این پیشنهاد می شود، اما ضروری نیست؛ پس از کالیبراسیون اجازه دهید باتری دستگاه کاملا تخلیه شود، سپس بدون استراحت تا 100% شارژ کنید.

این نرم افزار وضعیت باتری واقعی شما را نشان می دهد، و تنها به شما اجازه می دهد تا کالیبراسیون (یعنی حذف فایل) را هنگامی که به طور کامل شارژ است شروع کنید.
ولتاژ سنج می تواند مفید باشد. شارژ کامل حدود 4200mV است.
یک گزینه برای بوق زدن هنگام رسیدن به 100٪ وجود دارد بنابراین لازم نیست که به دنبال تغییرات شارژ را پیگیری کنید.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران تلفن های همراه هوشمند با آن مواجه اند، شارژ باتری و تخلیه زود هنگام آن است. چنانچه مدتی از خریدن دستگاه هوشمندتان می گذرد و حس می کنید بازدهی عملکرد باتری و مدت زمان نگهداری شارژ آن کاهش یافته، زمان آن رسیده است که باتری دستگاه را کالیبره کنید.

بررسی سلامت باتری

هنگامی که شارژ باتری به سرعت تخلیه می شود و به عبارت دیگر، دستگاه شما مدت زمان بسیار کمی روشن می ماند، پیش از فکر کردن به عملیات کالیبره باید از سلامت باتری مطمئن شوید. چنانچه باتری دستگاه شما از نظر سخت افزاری دچار اشکال باشد، مطمئنا روش های نرم افزاری نمی تواند مشکل را رفع کند و کالیبره کردن بی معناست. بنابراین پیش از هر چیز اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است، آن را جدا و ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. در بسیاری موارد خرابی باتری با مشکلات ظاهری اعم از برآمدگی و تورم، سوراخ شدن یا نشتی همراه است.

ممکن است باتری برخی دستگاه ها به راحتی قابل جدا شدن نباشد، اما چنانچه باتری در این دستگاه ها خراب شده باشد، با کمی دقت می توانید تغییرات ظاهری در بدنه دستگاه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ممکن است باد کردن باتری موجب شود تا صفحه جلو و پشت دستگاه شما از همدیگر جدا شوند. همچنین با قرار دادن دستگاه روی یک سطح صاف و مشاهده میزان تراز بودن آن می توانید تغییرات ظاهری را که بر اثر خرابی باتری رخ می دهد، مشاهده کنید. در صورتی که مشکلات ظاهری روی باتری دیده نمی شود و حدس می زنید باتری از نظر سخت افزاری مشکلی ندارد، می توانید از روش کالیبره کردن کمک بگیرید؛ اما چنانچه مشکل باتری سخت افزاری است پیشنهاد می کنیم آن را به مراکز و نمایندگی های مجاز برند مورد نظر ببرید و باتری جایگزین برای دستگاه خود تهیه کنید.

نکته: در صورتی که باتری دستگاه شما شارژ نمی شود ممکن است مشکل در شارژر یا درگاه شارژ دستگاه باشد. گاهی برخی کاربران پس از به روزرسانی سیستم عامل دستگاه خود با مشکل شارژدهی باتری مواجه می شوند که این مشکل با پاکسازی پارتیشن کش رفع می شود. (روش انجام این کار با جستجویی ساده در گوگل قابل مشاهده است)

کالیبراسیون در اندروید

سیستم عامل اندروید از قابلیتی ساده برای نمایش وضعیت باتری برخوردار است. به کمک این قابلیت ظرفیت باتری در حالت تخلیه کامل و شارژ کامل ثبت می شود و این ظرفیت با توجه به مصرف شارژ تغییر می کند. گاهی اطلاعات ثبت شده از میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید به هم می ریزد و نمایش وضعیت باتری با مشکل مواجه می شود. در این شرایط اعدادی که نشان داده می شود واقعی نیست و به عنوان مثال ممکن است پیش از آن که شارژ باتری دستگاه شما به صفر نزدیک شود، دستگاه به دلیل نداشتن شارژ کافی خاموش شود.

کالیبره کردن باتری در سیستم عامل اندروید، به معنای اصلاح این مشکل و مرتب سازی مجدد اطلاعاتی است که سیستم عامل از باتری دستگاه شما در اختیار دارد. توجه داشته باشید شما نمی توانید باتری دستگاه را کالیبره کنید؛ زیرا باتری از یک سلول ساخته شده که عملیات ذخیره سازی انرژی و تخلیه آن را انجام می دهد. منظور از کالیبره کردن باتری ترمیم اطلاعاتی است که سیستم عامل دستگاه هوشمند شما از وضعیت باتری در اختیار دارد تا ضمن شارژ کامل باتری، هنگام تخلیه نیز اطلاعاتی صحیح برای شما نمایش داده شود.

باتری های بدون هوش و حافظه

متاسفانه باتری های لیتیوم یون که در دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، بر خلاف این دستگاه ها از هیچ حافظه و هوشی برخوردار نیست و به همین علت خود باتری به تنهایی نمی تواند اطلاعاتی را در اختیار سیستم عامل و دستگاه هوشمند شما قرار دهد. سیستم عامل اندروید به کمک فایلی با نام batterystats.bin هر بار که باتری دستگاه شما بیش از 80 درصد شارژ می شود، عملیات ریست روی ظرفیت باتری را اجرا می کند و هنگامی که باتری دستگاه به شارژر متصل نیست و به وسیله برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، میزان مصرف را به ثبت می رساند و باقیمانده ظرفیت را به شما نشان می دهد. کالیبراسیون باتری در اندروید نیز با این فایل سر و کار دارد، زیرا نتیجه محاسبات اشتباه از طریق این فایل، نشان دهنده ظرفیت باقیمانده به شما خواهد بود.

اگر ظرفیت باتری دستگاه شما با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه صفر می شود یا بدون اتصال دستگاه به شارژر، نشانگر شارژ باتری فعال و مراحل افزایش ظرفیت را نشان می دهد، اطلاعات ثبت شده از باتری نیازمند کالیبراسیون است که انجام این عملیات در دستگاه های روت شده و روت نشده به روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، امکان پذیر است.

کالیبراسیون در روت نشده ها

سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض دسترسی به فایل های سیستمی را برای شما محدود می کند و گذر از این محدودیت را روت کردن می نامند. چنانچه دستگاه شما روت نشده است (اگر این کار را انجام نداده باشید مطمئنا دستگاه روت نشده) می توانید با طی مراحل زیر عملیات کالیبره کردن باتری را اجرا کنید:

1- از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه خاموش شود.

2- پس از چند دقیقه دوباره دستگاه را روشن و صبر کنید تا باز هم خود به خود خاموش شود.

3- دستگاه را به شارژر متصل کرده و بدون آن که دستگاه را روشن کنید منتظر بمانید تا نشانگر ال ای دی یا تصویر روی نمایشگر، شارژ 100 درصدی را به شما نشان دهد.

4- دستگاه را از شارژر جدا کنید.

5- دستگاه را روشن کنید. به احتمال زیاد در این مرحله میزان ظرفیت نمایش داده شده برابر با 100 نخواهد بود. در همین حالت که دستگاه روشن است شارژر را به آن متصل کنید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

6- شارژر را از دستگاه جدا و دستگاه خود را ری استارت کنید. در صورتی که پس از ری استارت شدن ظرفیت باتری عدد 100 را نشان ندهد، دوباره شارژر را به دستگاه متصل کنید و منتظر بمانید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

7- مراحل 5 و 6 را تا زمانی که پس از ری استارت شدن دستگاه و متصل نبودن شارژر به آن، میزان ظرفیت برابر با 100 درصد باشد تکرار کنید.

8- حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید شارژ آن به طور معمول تخلیه شود و به صفر درصد برسد. منتظر بمانید دستگاه خود به خود خاموش شود.

9- بدون آن که دستگاه را روشن کنید آن را به شارژر متصل و یک بار به طور کامل آن را شارژ کنید. اکنون اطلاعات محاسبه میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید دستگاه شما ریست شده و کالیبراسیون با موفقیت به پایان رسیده است.

نکته: در بیشتر موارد، اجرای این عملیات در بازه های زمانی سه ماه یکبار توصیه می شود و چنانچه دستگاه شما نیازمند کالیبراسیون بیشتر در این بازه زمانی باشد، باتری یا سیستم عامل دستگاه با مشکل جدی مواجه است.

کالیبراسیون در روت شده ها

مراحل کالیبراسیون در دستگاه های روت شده با انجام این کار در دستگاه های روت نشده تقریبا مشابه است. برای انجام این کار باید مراحل 1 تا 7 مربوط به دستگاه های روت نشده را تکرار کنید و در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اپلیکیشن Battery Calibration را دانلود کرده، پیش از اجرای آن مطمئن شوید ظرفیت شارژ باتری 100 درصد است.

2- به سرعت نرم افزار را اجرا کنید و روی Battery Calibration فشار دهید.

3- پس از کالیبره شدن باتری، از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه به طور خودکار خاموش شود.

4- دستگاه را به شارژر وصل کرده، بدون آن که آن را روشن کنید منتظر بمانید تا عملیات شارژ 100 درصد تکمیل شود.

5- مراحل کار به اتمام رسیده است. می توانید پس از جدا کردن شارژر از دستگاه از آن استفاده کنید.

جلوگیری از تخلیه شارژ کامل

تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بیش از حد آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی به باتری، پس از اتمام ظرفیت شارژ ایمن (شارژ کمتر از 100 درصد)، عملیات شارژ به طور خودکار قطع و پیش از تخلیه کامل ظرفیت نیز دستگاه شما خاموش می شود. عملیات کالیبراسیون موجب تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بسیار کامل آن (شارژ 100 درصد) می شود و به همین دلیل اجرای عملیات کالیبراسیون و تکرار آن در بازه زمانی کوتاه مدت به باتری دستگاه شما آسیب می رساند.

تصاویر

تغییرات آخرین نسخه

In this version you can tell us how should we improve our app! See you in version 2.0! :)
کانال تلگرام اندروید گذر

لینک های دانلود

دانلود با QR Code

 • دانلود فایل نصب معمولی

راهنمای نصب

 • برای حذف لایسنس برنامه ها (در صورت نیاز) از Lucky Patcher استفاده کنید.
 • احتمال کار نکردن نسخه قدیمی مود شده بازی ها وجود دارد.
 • برای باز کردن فایل های فشرده Zip و RAR از برنامه ZArchiver یا برنامه های مشابه استفاده کنید.

توجه :

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می توانید با همکاران ما در "موبایل کمک" تماس حاصل نمایید.
تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)
تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (11 دیدگاه)

ایوب در 19 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

با سلام من باطری گوشیم وقتی شارژ میشه 100 درصدهای وقتی از شارژ میکشم میشه 96 97 95 با این دوستون درست میشه ؟گوشیم روت نشده از این نرم افزار میشه استفاده کرد ممنون میشم به ایمیل جوابتان بفرستین

اصغر در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

فقط باید گوشی ما روت باشه تا از این برنامه استفاده کرد ؟

محمدرضا (مدیر) در 15 بهمن 1395 گفته پاسخ دهید

توضیحات رو بخونید متوجه میشید اصغر عزیز

محمداحمدپور در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

من گوشیم وقتی شارش میکنم عدد 100 رو نشون میده اما بعداز یکی دو دقیقه میشه عدد 92 به نظر شما من باید باطریم رو کالیبره کنم؟؟؟
گوشیم نوت چهار و شش هفت ماهی است خریدم
و ایا بعداز کالیبره اون نرم افزار که عرض کرده بودین رو تصب کنم ؟؟؟مفیده؟؟؟
اسیبی به گوشیم واردنمیکنه ؟؟

محمدرضا (مدیر) در 4 آبان 1395 گفته پاسخ دهید

سلام محمد جان. شما طبق روش گفته شده عمل کنید بعد از کایبراسون اگر باز هم مشکل داشتید مشکل باید از باتری باشه.

Mehdi.alamto در 29 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام من طبق آموزش رفتم بعد این که تو برنامه دکمه کالیبر رو زدم این پیغام اومد
calibration succeed.calibrated battery by 9%
کسی میتونه بگه یعنی چی؟؟ممنون از همه

محمدرضا (مدیر) در 30 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام مهدی جان. کالیبراسیون با موفقیت انجام شد. باتری 9% کالیبره شد.

کیوان در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام
گوشیمو فلش زدم رام رسمی بود روت نداشت
اگه الان روت کنم و از نرم افزار استفاده کنم مشکلی نداره یا همون روش اول رو استفاده کنم؟

محمدرضا (مدیر) در 12 مهر 1395 گفته پاسخ دهید

سلام. اگه فقط برای همین کار میخواید روت کنید توصیه نمی کنیم. اما اگه گارانتیش تموم شده میتونید روت هم کنید.

فاروق عباسی در 6 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. ببخشد دوستان بعد از کالیبره کردن تنظیم کارخانه .فلش یا حذف برنامه های حافظه صورت میگیره.ممنون میشم خیلی زود اطلاع بدید..

محمدرضا (مدیر) در 7 اسفند 1394 گفته پاسخ دهید

سلام. این برنامه هیچ برنامه ای رو از بین نمی بره فقط باتری رو کالیبره میکنه.