سرور ماینکرفت گیم آپ
سرور ماینکرفت گیم آپ
توی سرور های گیم آپ با دوستاتون ماین کرفت رو آنلاین بازی کنید
به جمع بازیکنان آنلاین سرور بپیوندید
آرون گروپس
آرون گروپس
ترید بدون چالش سرمایه!
با حساب پراپ تریدینگ آرون گروپس
بازی نبرد امپراطوری
بازی نبرد امپراطوری
امپراتور بزرگ، برای یک نبرد هیجان انگیز آماده‌ای؟
Battery Calibration 2.3 دانلود نرم افزار کالیبره کردن باتری اندروید + آموزش

Battery Calibration 2.3 دانلود نرم افزار کالیبره کردن باتری اندروید + آموزش

4.3
2137 رأی
تاریخ بروزرسانی
2 شهریور 1396

Battery Calibration 2.3 دانلود نرم افزار کالیبره کردن باتری اندروید + آموزش

Battery Calibration v2.3 کالیبراسیون نیازمند به انجام بعد از فلش زدن یک رام (ROM) جدید است، اما شما می توانید در هر زمان که فکر می کنید باتری شما از حالت کالیبره خارج شده است، کالیبره کنید. این برنامه این کار را با حذف فایل سیستم batterystats.bin انجام می دهد. خیلی زود سیستم عامل یک فایل batterystats تمیز جدید ایجاد می کند، در نتیجه هر گونه اطلاعات جعلی از ROM قبلی حذف می شود.
این پیشنهاد می شود، اما ضروری نیست؛ پس از کالیبراسیون اجازه دهید باتری دستگاه کاملا تخلیه شود، سپس بدون استراحت تا 100% شارژ کنید.

این نرم افزار وضعیت باتری واقعی شما را نشان می دهد، و تنها به شما اجازه می دهد تا کالیبراسیون (یعنی حذف فایل) را هنگامی که به طور کامل شارژ است شروع کنید.
ولتاژ سنج می تواند مفید باشد. شارژ کامل حدود 4200mV است.
یک گزینه برای بوق زدن هنگام رسیدن به 100٪ وجود دارد بنابراین لازم نیست که به دنبال تغییرات شارژ را پیگیری کنید.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران تلفن های همراه هوشمند با آن مواجه اند، شارژ باتری و تخلیه زود هنگام آن است. چنانچه مدتی از خریدن دستگاه هوشمندتان می گذرد و حس می کنید بازدهی عملکرد باتری و مدت زمان نگهداری شارژ آن کاهش یافته، زمان آن رسیده است که باتری دستگاه را کالیبره کنید.

بررسی سلامت باتری

هنگامی که شارژ باتری به سرعت تخلیه می شود و به عبارت دیگر، دستگاه شما مدت زمان بسیار کمی روشن می ماند، پیش از فکر کردن به عملیات کالیبره باید از سلامت باتری مطمئن شوید. چنانچه باتری دستگاه شما از نظر سخت افزاری دچار اشکال باشد، مطمئنا روش های نرم افزاری نمی تواند مشکل را رفع کند و کالیبره کردن بی معناست. بنابراین پیش از هر چیز اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است، آن را جدا و ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. در بسیاری موارد خرابی باتری با مشکلات ظاهری اعم از برآمدگی و تورم، سوراخ شدن یا نشتی همراه است.

ممکن است باتری برخی دستگاه ها به راحتی قابل جدا شدن نباشد، اما چنانچه باتری در این دستگاه ها خراب شده باشد، با کمی دقت می توانید تغییرات ظاهری در بدنه دستگاه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، ممکن است باد کردن باتری موجب شود تا صفحه جلو و پشت دستگاه شما از همدیگر جدا شوند. همچنین با قرار دادن دستگاه روی یک سطح صاف و مشاهده میزان تراز بودن آن می توانید تغییرات ظاهری را که بر اثر خرابی باتری رخ می دهد، مشاهده کنید. در صورتی که مشکلات ظاهری روی باتری دیده نمی شود و حدس می زنید باتری از نظر سخت افزاری مشکلی ندارد، می توانید از روش کالیبره کردن کمک بگیرید؛ اما چنانچه مشکل باتری سخت افزاری است پیشنهاد می کنیم آن را به مراکز و نمایندگی های مجاز برند مورد نظر ببرید و باتری جایگزین برای دستگاه خود تهیه کنید.

نکته: در صورتی که باتری دستگاه شما شارژ نمی شود ممکن است مشکل در شارژر یا درگاه شارژ دستگاه باشد. گاهی برخی کاربران پس از به روزرسانی سیستم عامل دستگاه خود با مشکل شارژدهی باتری مواجه می شوند که این مشکل با پاکسازی پارتیشن کش رفع می شود. (روش انجام این کار با جستجویی ساده در گوگل قابل مشاهده است)

کالیبراسیون در اندروید

سیستم عامل اندروید از قابلیتی ساده برای نمایش وضعیت باتری برخوردار است. به کمک این قابلیت ظرفیت باتری در حالت تخلیه کامل و شارژ کامل ثبت می شود و این ظرفیت با توجه به مصرف شارژ تغییر می کند. گاهی اطلاعات ثبت شده از میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید به هم می ریزد و نمایش وضعیت باتری با مشکل مواجه می شود. در این شرایط اعدادی که نشان داده می شود واقعی نیست و به عنوان مثال ممکن است پیش از آن که شارژ باتری دستگاه شما به صفر نزدیک شود، دستگاه به دلیل نداشتن شارژ کافی خاموش شود.

کالیبره کردن باتری در سیستم عامل اندروید، به معنای اصلاح این مشکل و مرتب سازی مجدد اطلاعاتی است که سیستم عامل از باتری دستگاه شما در اختیار دارد. توجه داشته باشید شما نمی توانید باتری دستگاه را کالیبره کنید؛ زیرا باتری از یک سلول ساخته شده که عملیات ذخیره سازی انرژی و تخلیه آن را انجام می دهد. منظور از کالیبره کردن باتری ترمیم اطلاعاتی است که سیستم عامل دستگاه هوشمند شما از وضعیت باتری در اختیار دارد تا ضمن شارژ کامل باتری، هنگام تخلیه نیز اطلاعاتی صحیح برای شما نمایش داده شود.

باتری های بدون هوش و حافظه

متاسفانه باتری های لیتیوم یون که در دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد، بر خلاف این دستگاه ها از هیچ حافظه و هوشی برخوردار نیست و به همین علت خود باتری به تنهایی نمی تواند اطلاعاتی را در اختیار سیستم عامل و دستگاه هوشمند شما قرار دهد. سیستم عامل اندروید به کمک فایلی با نام batterystats.bin هر بار که باتری دستگاه شما بیش از 80 درصد شارژ می شود، عملیات ریست روی ظرفیت باتری را اجرا می کند و هنگامی که باتری دستگاه به شارژر متصل نیست و به وسیله برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، میزان مصرف را به ثبت می رساند و باقیمانده ظرفیت را به شما نشان می دهد. کالیبراسیون باتری در اندروید نیز با این فایل سر و کار دارد، زیرا نتیجه محاسبات اشتباه از طریق این فایل، نشان دهنده ظرفیت باقیمانده به شما خواهد بود.

اگر ظرفیت باتری دستگاه شما با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه صفر می شود یا بدون اتصال دستگاه به شارژر، نشانگر شارژ باتری فعال و مراحل افزایش ظرفیت را نشان می دهد، اطلاعات ثبت شده از باتری نیازمند کالیبراسیون است که انجام این عملیات در دستگاه های روت شده و روت نشده به روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، امکان پذیر است.

کالیبراسیون در روت نشده ها

سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض دسترسی به فایل های سیستمی را برای شما محدود می کند و گذر از این محدودیت را روت کردن می نامند. چنانچه دستگاه شما روت نشده است (اگر این کار را انجام نداده باشید مطمئنا دستگاه روت نشده) می توانید با طی مراحل زیر عملیات کالیبره کردن باتری را اجرا کنید:

1- از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه خاموش شود.

2- پس از چند دقیقه دوباره دستگاه را روشن و صبر کنید تا باز هم خود به خود خاموش شود.

3- دستگاه را به شارژر متصل کرده و بدون آن که دستگاه را روشن کنید منتظر بمانید تا نشانگر ال ای دی یا تصویر روی نمایشگر، شارژ 100 درصدی را به شما نشان دهد.

4- دستگاه را از شارژر جدا کنید.

5- دستگاه را روشن کنید. به احتمال زیاد در این مرحله میزان ظرفیت نمایش داده شده برابر با 100 نخواهد بود. در همین حالت که دستگاه روشن است شارژر را به آن متصل کنید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

6- شارژر را از دستگاه جدا و دستگاه خود را ری استارت کنید. در صورتی که پس از ری استارت شدن ظرفیت باتری عدد 100 را نشان ندهد، دوباره شارژر را به دستگاه متصل کنید و منتظر بمانید تا میزان ظرفیت به 100 درصد برسد.

7- مراحل 5 و 6 را تا زمانی که پس از ری استارت شدن دستگاه و متصل نبودن شارژر به آن، میزان ظرفیت برابر با 100 درصد باشد تکرار کنید.

8- حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید شارژ آن به طور معمول تخلیه شود و به صفر درصد برسد. منتظر بمانید دستگاه خود به خود خاموش شود.

9- بدون آن که دستگاه را روشن کنید آن را به شارژر متصل و یک بار به طور کامل آن را شارژ کنید. اکنون اطلاعات محاسبه میزان ظرفیت باتری در سیستم عامل اندروید دستگاه شما ریست شده و کالیبراسیون با موفقیت به پایان رسیده است.

نکته: در بیشتر موارد، اجرای این عملیات در بازه های زمانی سه ماه یکبار توصیه می شود و چنانچه دستگاه شما نیازمند کالیبراسیون بیشتر در این بازه زمانی باشد، باتری یا سیستم عامل دستگاه با مشکل جدی مواجه است.

کالیبراسیون در روت شده ها

مراحل کالیبراسیون در دستگاه های روت شده با انجام این کار در دستگاه های روت نشده تقریبا مشابه است. برای انجام این کار باید مراحل 1 تا 7 مربوط به دستگاه های روت نشده را تکرار کنید و در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اپلیکیشن Battery Calibration را دانلود کرده، پیش از اجرای آن مطمئن شوید ظرفیت شارژ باتری 100 درصد است.

2- به سرعت نرم افزار را اجرا کنید و روی Battery Calibration فشار دهید.

3- پس از کالیبره شدن باتری، از دستگاه خود استفاده کنید تا شارژ آن به طور کامل تخلیه و دستگاه به طور خودکار خاموش شود.

4- دستگاه را به شارژر وصل کرده، بدون آن که آن را روشن کنید منتظر بمانید تا عملیات شارژ 100 درصد تکمیل شود.

5- مراحل کار به اتمام رسیده است. می توانید پس از جدا کردن شارژر از دستگاه از آن استفاده کنید.

جلوگیری از تخلیه شارژ کامل

تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بیش از حد آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی به باتری، پس از اتمام ظرفیت شارژ ایمن (شارژ کمتر از 100 درصد)، عملیات شارژ به طور خودکار قطع و پیش از تخلیه کامل ظرفیت نیز دستگاه شما خاموش می شود. عملیات کالیبراسیون موجب تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ بسیار کامل آن (شارژ 100 درصد) می شود و به همین دلیل اجرای عملیات کالیبراسیون و تکرار آن در بازه زمانی کوتاه مدت به باتری دستگاه شما آسیب می رساند.


تغییرات نسخه جدید

- Bug fixes;
- faster calibration method;


دانلود
شبکه اجتماعی پاتوق
با پاتوق رفاقت کن و تو جمع باش
به اشتراک بذار و سرگرم شو
رقابت کن و مشهور شو

باکس دانلود

😊 در اندرویدگذر ترافیک اینترنت شما نیم بها محاسبه میشود.

📅 تاریخ بروزرسانی2 شهریور 1396
📦 حجم9.1 مگابایت
📱 نیازمندی نصباندروید 4.1 و بالاتر
⭐ امتیاز4.3 از 5
📁 نوع برنامه اندروید
📂 دسته‌بندی ابزارها
📥 روش دانلودرایگان با لینک مستقیم
🔔 بروزرسانیآخرین نسخه


ارسال دیدگاه جدید
- تاریخ انتشار نسخه مود شده جدید بازی ها مشخص نیست، لطفا در این مورد سوال نفرمایید.

پاسخ esy2011 6 مهر 1397

دوستان بنده باطری گوشیم که mimax 2 بود خراب شده بود و ابتدا باطری توگرفتم ومشکل پابرجا بود بعد به کمک این برنامه وتعویض خود شارژر حل شد

پاسخ علی 14 فروردین 1397

آقا من start رو که میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته…

پاسخ احسان 27 دی 1396

سلام خسته نباشید
حدود یک ماه هست که گوشی جی ۵ پرایم دارم و از لحاظ شارژدهی خوب هست ولی موقعی که ازش استفاده نمیشه به خصوص هنگام ازشب تا صبح حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد شارژش کم میشه میخاستم ببینم راهکاری برای حل این مشکل هس

پاسخ محمدرضا (مدیر) 29 دی 1396

سلام احسان جان. این مشکل به احتمال خیلی زیاد از باتری هست و با تعویض باتری برطرف میشه

پاسخ رضا 30 آبان 1396

سلام من سه ماهه گوشی خریدم ولی بعد از اینکه روم جدا شده تنظیمات گوشی ریخته به هم ایا باید برای کالیبره کردن باتری گوشی حتما رم داشته باشی؟ممنون میشم اگه بود تر جوابم رو بدین

پاسخ محمدرضا (مدیر) 4 آذر 1396

سلام. نه ربطی به رم نداره

پاسخ Ali 15 آبان 1396

سلام. گوشی من گلکسی j7 هستش. حدودا سه ماه پیش، گوشی خودبه خود خاموش میشد و فقط تو شارژر کار میکرد که رفتم براش جدید خریدم و اوکی شد. دوباره الان با باتری جدید فقط تا 40 شارژ میکنه و یه سریم تا 100 رفت و روی 60 یهو خاموش شد.
میشه لطفا کمکم کنید؟

پاسخ محمدرضا (مدیر) 20 آبان 1396

سلام علی عزیز. ممکنه باتری خریداری شده تقلبی باشه. البته امکان داره مشکل از چیز دیگه ای باشه

پاسخ محمد 25 مهر 1396

با سلام و خسته نباشید
گوشی من سامسونگ (j7 (2016 است
( در ابتدا به اطلاع میرسانم از مرحله ۱ تا ۹ رو انجام دادم اما متاسفانه نتیجه نگرفتم .)
حدود یک سال هست این گوشی رو دارم مشکلی باهش نداشتم . اما جدیداً وقتی گوشی رو به شارژ میزنم عددی که مقدار شارژ رو نمایش میده ۹۰ درصد است و نهایتاً از ۹۲ درصد بیشتر نمیشه ( در حالی که واقعاً باطری ۱۰۰ در صد شارژ هستش ) و وقتی که گوشی رو خاموش میکنم و باطری رو خارج میکنم و مجدد باطری رو متصل میکنم و گوشی رو روشن میکنم مقدار عددی که گوشی نمایش میده به ۱۰۰ درصد تغییر میکنه .
آیا بایید از نرم افزار کالیبره باطری استفاده کنم یا گوشیم دچار مشکل سخت افزاری شده).
و آیا با ریست و فرمت کامل گوشی مشکلم قابل حل است یا خیر .
با تشکر و سپاس از جنابعالی

پاسخ محمدرضا (مدیر) 28 مهر 1396

سلام و ممنون از شما محمد عزیز. احتمالا مشکل از باتری گوشیتون هست.

پاسخ قاسم 24 مهر 1396

سلام.گوشی سامسونگj1خریدم صددرصدشارژ می کنم. باتریش تا۶0درصد خوب کارمی کنه.اما به محض اینکه 60 درصد میرسه خاموش میکنه. به شارژ که میزنم یک درصد نشون میده.این یعنی چی؟مشکل چگونه قابل حله؛؟ تشکر

پاسخ محمدرضا (مدیر) 24 مهر 1396

سلام قاسم جان. اگه گوشیتونو تازه خریدید به نمایندگی مراجعه کنید. به احتمال زیاد مشکل از باتری هست.

پاسخ tetan 3 مهر 1396

گوشیم کاملا سالمه ولی دیرشارژمیشه اگه کالیبره کنم درست میشه یا نه

پاسخ محمدرضا (مدیر) 3 مهر 1396

دیر شارژ شدن ممکنه از خود شارژر یا خراب بودن باتری باشه و ممکنه از کالیبره نبودن باتری هم باشه. پس امتحان کنید.

پاسخ علیرضا 2 شهریور 1396

سلام
برای کالیبره این برنامه حتما نیاز به روت میخواد یا بدون روت هم عمل میکنه؟
لطفا نگید که متن رو خوب بخونید.

پاسخ محمدرضا (مدیر) 2 شهریور 1396

سلام. خیر نیازی به روت نداره

پاسخ ایوب 19 بهمن 1395

با سلام من باطری گوشیم وقتی شارژ میشه 100 درصدهای وقتی از شارژ میکشم میشه 96 97 95 با این دوستون درست میشه ؟گوشیم روت نشده از این نرم افزار میشه استفاده کرد ممنون میشم به ایمیل جوابتان بفرستین

پاسخ اصغر 15 بهمن 1395

فقط باید گوشی ما روت باشه تا از این برنامه استفاده کرد ؟

پاسخ محمدرضا (مدیر) 15 بهمن 1395

توضیحات رو بخونید متوجه میشید اصغر عزیز

پاسخ محمداحمدپور 5 آبان 1395

سلام من گوشیم رو طبق دستور کالیبره کردم اما بار دوم که شارژم به صفر رسید و گوشیم خاموش شد بدون وقفه در حالت خاموشی تا صد شارژ کردم اما بازم وقتی روشنش کردم بعداز 1 دقیقه رفت 92 بازم گوشیم رو به شارژ وصل کردم در حالت روشنی تا به صد در صد برسه گوشیم رو ریست کردم اما بازم روشن شد بعد همون 30 ثانیه شد 92 درصدبعد دوباره شارژ کردن ریست کردم تا بعد که روشنش کردم دیگه طبق روال عادی شارژم کم کم از درصد 100 پائین امد و دیگه مستقیم نیامد 92 حالا نمیدونم بازم این طوری بشه یا نه خواهش میکنم کمکم کنید گوشیم از جلو چشم افتاده درضمن من مشکلی با باطریم نداشتم تا اینکه یک انتی ویروس نت سی دو و یک نرم افزار مربوط به مصرف بهینه باطری رو گوشیم نصب کردم و بعد دو روز باطریم این جوری شد خواهشا راهنماییم کنید در ضمن مرسی از سایت خوب و پر بارتان و ممنون از این کا این همه خوبید منتظر جواب تان می مانم

پاسخ محمداحمدپور 4 آبان 1395

من گوشیم وقتی شارش میکنم عدد 100 رو نشون میده اما بعداز یکی دو دقیقه میشه عدد 92 به نظر شما من باید باطریم رو کالیبره کنم؟؟؟
گوشیم نوت چهار و شش هفت ماهی است خریدم
و ایا بعداز کالیبره اون نرم افزار که عرض کرده بودین رو تصب کنم ؟؟؟مفیده؟؟؟
اسیبی به گوشیم واردنمیکنه ؟؟

پاسخ محمدرضا (مدیر) 4 آبان 1395

سلام محمد جان. شما طبق روش گفته شده عمل کنید بعد از کایبراسون اگر باز هم مشکل داشتید مشکل باید از باتری باشه.

پاسخ Mehdi.alamto 29 مهر 1395

سلام من طبق آموزش رفتم بعد این که تو برنامه دکمه کالیبر رو زدم این پیغام اومد
calibration succeed.calibrated battery by 9%
کسی میتونه بگه یعنی چی؟؟ممنون از همه

پاسخ محمدرضا (مدیر) 30 مهر 1395

سلام مهدی جان. کالیبراسیون با موفقیت انجام شد. باتری 9% کالیبره شد.

پاسخ کیوان 12 مهر 1395

سلام
گوشیمو فلش زدم رام رسمی بود روت نداشت
اگه الان روت کنم و از نرم افزار استفاده کنم مشکلی نداره یا همون روش اول رو استفاده کنم؟

پاسخ محمدرضا (مدیر) 12 مهر 1395

سلام. اگه فقط برای همین کار میخواید روت کنید توصیه نمی کنیم. اما اگه گارانتیش تموم شده میتونید روت هم کنید.

پاسخ فاروق عباسی 6 اسفند 1394

سلام. ببخشد دوستان بعد از کالیبره کردن تنظیم کارخانه .فلش یا حذف برنامه های حافظه صورت میگیره.ممنون میشم خیلی زود اطلاع بدید..

پاسخ محمدرضا (مدیر) 7 اسفند 1394

سلام. این برنامه هیچ برنامه ای رو از بین نمی بره فقط باتری رو کالیبره میکنه.